Цікавинки

 Пам’ятка

"Нетрадиційні техніки
малювання. Опис технік"

 Пальчиком  

Дитина вмочує палець у ємкість з гуашшю і робить відбитки на папері відповідно до теми.

 Ребром долоньки

Нанести фарбу (гуаш) на ребро долоньки і малювати стовбур дерева, гілки.

 Картопляні штампи

На одному з кінців картопляного шматочка вирізати форму будь-якого предмета. Вмочати штамп у фарбу і прикласти там, де має бути малюнок

 Техніка видування

 За допомогою піпетки наносимо фарбу на аркуш. Ляпку роздмухуємо за допомогою трубочки від коктейлю так, щоб перетворити її на щось цікаве.

 Монотипія (відбитки листя різного розміру, форми)

Назбирати листочків, нанести на них фарбу від середини до країв листочка. Покласти на білий аркуш паперу і добре притиснути.

 Малювання свічкою    Віск залишає на папері невиразний слід. Така техніка малювання свічкою називається «Сліпим малюванням». На папір наноситься якийсь малюнок свічкою, а потім зверху тонується увесь аркуш аквареллю і на кольоровому тлі проявляється зображення.

 Малювання зубною щіткою

Для малювання зубною щіткою потрібна густа, напівсуха гуаш фарба. Зубну щітку потрібно вмочити у фарбу. Доторкнутися до аркуша паперу потрібно всім ворсом, щоб від кожної ворсинки залишився слід.

 Малювання поролоном

Вмочаємо шматочок поролону у фарбу й малюємо методом примакування. Дуже добре малювати пухнастих звірів, сніг, сніговита, а можна легко зафарбувати тон.

 Малювання по мокрому

Аркуш паперу зволожуємо водою, можна пензликом, губкою або ж занурюємо папір у тацю з водою. На зволожений папір ставимо кляксу фарбами, однієї або кількох кольорів, фарбу розвести пензликом

 Малювання манкою

Для того, щоб здійснити це малювання необхідно нанести контури малюнка, після чого покрити його клеєм ПВА і посипати манкою.

 Малювання долонькою

Для цього в широку посудину наливають фарби певного кольору.

 Малювання набризком

 Необхідно вчити дітей набрати на кінчик щетинного пензля фарбу, пензлик нахилити над аркушем і провести пальцем проти ворсу.

Можна запропонувати дітям на аркуші паперу перед використанням цієї техніки покласти вирізані із картону силуети, а потім їх зняти і відбитки розфарбувати.

 Малювання кулачком

Стиснути руку в кулачок і нанести розведену фарбу на його низ, а потім притиснути до паперу.

 Зім’ятим папером

М’який папір мнеться руками, вмочується у фарбу (за кінчик) і

відбитки його наносяться на аркуш.



Пам’ятка для батьків
«Розвиток дитячої творчості»

 Говоріть «ні» дитині якомога рідше. Найпростіший спосіб перервати політ уяви - зупинити дитину, коли вона чимось займається. Малює пальцем на картопляному пюре? Виросте майбутній Пікассо. А хто знає, що вийде, якщо змішати газовану воду з майонезом? Ви не знаєте, а ваша дитина дізнається і, можливо, стане другим Менделєєвим.
 Змістовно і цікаво організуйте життя вашого малюка, дайте йому можливість для нових і яскравих вражень. У цьому вам допоможуть прогулянки, екскурсії, книги, бесіди ....
 Надайте дитині всі необхідні матеріали для творчості. Ви не можете переплисти річку, якщо у вас немає човна, вірно? Щоб займатисят творчістю, потрібні інструменти і матеріали. Забезпечте дитину олівцями, крейдою, пластиліном, природним матеріалом, папером, клеєм, безпечними дитячими ножицями і т.д.
 Акцентуйте увагу на чарівності самого процесу, а не на результаті.
 Не женіться за складністю. Відповідно до досліджень, найпростіші м'ячики або кубики розвивають мислення і уяву дитини не гірше, ніж «круті» дорогі іграшки. Наприклад, кидаючи або катаючи м'ячик, навіть найменша дитина кожен раз робить це по-іншому, оволодіваючи новими навичками та пізнаючи для себе щось нове.
 Не відмовляйтеся від сучасних технологій. Комп'ютер часто прирівнюють до телевізора, і час, проведений за комп'ютерними іграми, вважається витраченим марно. Це не зовсім так, адже за допомогою комп'ютера можна малювати, створювати музику, будувати віртуальні будинки. Просто купуйте правильні ігри, які сприятимуть розвитку уяви і творчості.
 Давайте дитині завдання, що вимагають креативності: незвичне використання знайомих предметів, домальовування заданих елементів, гра зі словами і римами, завершення фраз, зміна сюжетів знайомих творів, підміна героїв.
 Творіть разом з дитиною. Ваша присутність і заохочення  найкращий стимул для творчого настрою дитини. Влаштовуйте домашні концерти, сімейні читання вголос і міні-спектаклі, ходіть разом в музеї і на концерти, малюйте і клейте, слухайте разом музику і танцюйте ( не обмежуйте свою дитину рамками лише дитячих пісеньок і танців).
 Будь-який вид дитячої творчості - це не просто розвага, творчість допомагає дитині стати в майбутньому щасливою, задоволеною життям людиною. Ставтеся серйозно до інтересів дитини, і постаратися розвинути її таланти, якою б дивною або незрозумілоюне здавалося вам її творчість.

 Обов’язково підтримуйте дитину при її творчих заняттях. Результати роботи неодмінно мають бути вами оцінені найвищою оцінкою, навіть якщо вам дещо не сподобалось. Хваліть дитину і щиро радійте її успіхам.

Комментариев нет:

Отправить комментарий

Про мене

  Глушко Світлана Миколаївна  Дата народження: 14.07.1964 р. Освіта: повна вища, Одеський державний педагогічний інститут ім. К. Д. Ушинськ...